Pan Informatyk

Nudna pracownia komputerowa?

19 listopada 2013. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Zasadniczo, każda pracownia komputerowa wygląda podobnie – kilkanaście stanowisk komputerowych zorganizowanych w identyczny sposób. Dominujące kolory to szary oraz czerń, za co sporą część winy ponoszą producenci sprzętu komputerowego, którzy przez długi czas nie przywiązywali wagi do designu sprzętu.

Na ekranach monitorów domyślna tapeta (i najczęściej nie jest to znany fanom linuxa Tux, tylko chmurki spod znaku Microsoft). Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź przychodzi wręcz sama – tak jest najłatwiej, standaryzacja na dobre zagościła w pracowniach komputerowych.

students-99506_640

Dzieci jednak nie lubią standaryzacji, nie jest to dla nich środowisko sprzyjające pobudzaniu kreatywności. Minister Krystyna Szumilas podczas konferencji „Kreatywność i przedsiębiorczość w edukacji” stwierdziła, że kreatywność jest fundamentem rozwoju, źródłem zmian w procesach społecznych i gospodarczych. Społeczeństwa, które chcą zaliczać się do najbardziej rozwiniętych, muszą wspierać kształtowanie postaw innowacyjnych. W UE istnieje zgoda, że wśród ośmiu kompetencji kluczowych, czyli kompetencji uznanych za niezbędne z punktu widzenia „godziwego życia”, znajdują się m.in. umiejętność uczenia się i rozwiązywania problemów w sposób twórczy (kreatywność). Może zatem warto wprowadzić nieco koloru i przełamać szarości w pracowni.

Detalami można wiele zdziałać, dziś zajmiemy się jednym z nich. Niepozorny gryzoń – mysz komputerowa, zazwyczaj szara lub czarna, w przeważającej liczbie przewodowa (zapewne aby uniknąć problemu z bateriami).  Poniżej przedstawiamy 5 ciekawych myszy komputerowych, które wychodzą z tego schematu:

1. Mysz w kształcie kursora myszy

mouse1

2. Sztabka złota, czyli „na bogato”

mouse2

3. Coś dla wielbicieli pixeli

mouse3

4. Mysz dla osób programujących w Logo

mouse4

5. Moc kolorów zaklęta w…klockach!

mouse5

Zostaw komentarz