Pan Informatyk

Tydzień Scratcha nadchodzi

16 kwietnia 2021. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Podstawy programowania na dobre zagościły w szkołach. Tydzień Scratcha – czyli co? Już wyjaśniam: jest czarodziej Baltie, dla starszych Python, programowanie z robotami…oraz Scratch. Ten ostatni ze względu na swoją popularność, ogłosił święto – Scratch Week, czyli Tydzień Scratcha. W tym roku obchodzony jest on w drugiej połowie maja.

tydzień scratcha - termin od 17 do 23 maja

Do tej pory, Scratch promował działania i pomysły społeczności poprzez doroczny Dzień Scratcha. Ze względu na wzrost zainteresowania oraz sytuację pandemiczną, w tym roku event został przekształcony w całotygodniowe działanie.

Celem projektu jest rozwój społeczności użytkowników Scratcha i promowanie ciekawych rozwiązań programistycznych. Tydzień Scratcha to ogólnoświatowa sieć wydarzeń, wokół których ludzie gromadzą się, aby świętować. Popularyzują tym samym bezpłatną platformę do kodowania dla dzieci i społeczność online. Wydarzenia związane z Tygodniem Scratcha gromadzą młodych ludzi ze społeczności Scratcha, umożliwiają im dzielenie się projektami, pozwalają uczyć się od siebie nawzajem i witać nowych miłośników programowania. W tym roku Team Scratcha przygotował zestaw wydarzeń, które odbędą się od 17 do 23 maja. Co istotne, wszystkie eventy będą odbywały się w przestrzeni wirtualnej, jedynie online – w odróżnieniu od poprzednich edycji. Szczegóły znajdziesz na oficjalnej stronie wydarzenia. Oficjalny hashtag wydarzenia to: #ScratchWeek

A skoro dotarłeś już do końca – musi być nagroda. Krótki tutorial, w jaki sposób przy pomocy Scratcha stworzyć projekt z przewijanym tłem:

YouTube player

Zostaw komentarz