Pan Informatyk

Otwarcie Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

10 grudnia 2012. Kategoria: wszystkie. 1 komentarz.

W najbliższą środę, 12. grudnia w Katowicach w Wyższej Szkole Mechatroniki zostanie otwarte nowe i wyjątkowe ze względu na swoją kolekcję „żywych i działających komputerów” Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Organizatorami muzeum jest Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki z Zabrza oraz kolekcjoner i pomysłodawca powstania tej placówki Krzysztof Chwałowski. I kto by pomyślał, że komputer, mikrokomputer, nośniki danych, maszyny liczące mogą być już zabytkami pełnymi sentymentu i wspomnień. Poniżej na zachętę kilka zdjęć:

Stowarzyszenie Miłośników Zabytków InformatykiStowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

Stowarzyszenie Miłośników Zabytków InformatykiStowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

Jak można przeczytać na stronie organizatora – ekspozycja zostanie podzielona na okresy czasowe, które wszystkim domowym użytkownikom najbardziej zapadły w pamięci czyli: okres lat 90 tych 80tych i czas kiedy to głównie nauka posiadała komputery, czyli przełom lat 80/70 tych. Ekspozycja ma na celu przekrojowo pokazać postęp jaki nastąpił w rozwoju IT w ciągu 30 lat.

Całość będzie w pełni interaktywna – a w scenariusz zwiedzania, będą mogli się na bieżąco włączać sami zwiedzający – dlatego każda wycieczka będzie nieco inna. Muzeum stwarza często jedyną możliwość, aby namacalnie obcować z historią branży IT.

(źródło: zabytkiinformatyki.edu.pl)

Jeden komentarz

GawelF  dnia 17 kwietnia 2016

Witam, wlasnie dodalem ta www do moich ulubionych, ma potencjal, ale musze ci powiedziec, ze jest slabo widoczna w wyszukiwarce google. Zasluguje na wiekszy ruch. Jest rzecz ktora ci sie na pewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbednik dla kazdego webmastera

Zostaw komentarz