Pan Informatyk

Intel Extreme Masters 2014 w Polsce

27 lutego 2014. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Ósme Mistrzostwa Świata gier komputerowych Intel Extreme Masters 2014 odbędą się w katowickim Spodku w dniach 14 – 16 marca 2014 roku. Impreza w Polsce będzie ostatnim przystankiem serii turniejów, która w tym sezonie zawita do Szanghaju, Nowego Jorku, Singapuru oraz Sao Paulo.

Intel Extreme Masters 2014

Największe światowe gwiazdy e-sportu będą rywalizować w turniejach League of Legends (drużynowa gra autorstwa Riot Games) oraz StarCraft II: Heart of The Sworm (strategia czasu rzeczywistego autorstwa Blizzard Entertainment).Finał sezonu Intel Extreme Masters został przeniesiony do Spodka z uwagi na gigantyczny sukces, którym cieszył się przystanek IEM rozegrany w styczniu 2013 roku. Turniej odwiedziło wtedy 50 000 fanów, a transmisję internetową ESL TV w siedmiu językach obejrzało ponad 5 mln widzów z 178 krajów. Rekordowa oglądalność uczyniła Intel Extreme Masters w Katowicach najbardziej udanym wydarzeniem w historii e-sportu w Europie.

Podczas IEM 2014 w katowickim Spodku fani e-sportu będą mieli okazję spotkać się z członkami najlepszych organizacji sportów elektronicznych w Polsce. Na specjalnie przygotowanym stoisku fani gier takich jak  League of Legends, Counter Strike: Global Offensive czy FIFA 14 będą mogli sprawdzić swoje umiejętności. Najlepsi otrzymają zaproszenie do drużyny Alsen Team.

Katowicki Spodek po raz kolejny stanie się areną finałowych rozgrywek, wieńczących serię siedmiu imprez z cyklu Intel Extreme Masters, które miały miejsce między innymi w Kolonii, Singapurze, Nowym Jorku i Szanghaju. W turniejach StarCraft II, League of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive zmierzą się najlepsi gracze z całego świata, którzy walczyć będą o tytuły i cenne nagrody o łącznej wartości 500 tys. dolarów.

http://www.youtube.com/watch?v=Bt9nMYrooEA

W tym roku uczestnicy imprezy będą mogli spotkać się z graczami skupionymi w Alsen Team – polskiej profesjonalnej organizacji sportów elektronicznych, której członkowie odnoszą sukcesy w rozgrywkach oraz turniejach na całym świecie. Do jej największych osiągnięć należy m.in. 2 miejsce w krajowych finałach Cyberolimpiady oraz udział w FIFA Interactive World Cup w Dubaju.

Zostaw komentarz