Pan Informatyk

Intel Extreme Masters 2013 w Polsce

17 stycznia 2013. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Świat komputerów to między innymi rozrywka, również ta na najwyższym światowym poziomie. Od 18 do 20 stycznia w katowickim Spodku odbędzie się jedna z największych imprez dla graczy na świecie – turniej z cyklu Intel Extreme Masters. Spotkanie tego kalibru po raz pierwszy odbędzie się w Polsce:

  • zawodnicy z całego Świata
  • wysokie nagrody pieniężne
  • Counter-Strike
  • Starcraft2
  • World of Tanks
  • League of Legends
  • FIFA
  • Call of Duty.

Główny turniej Intel Extreme Masters jest zarezerwowany dla zawodowych graczy posiadających sponsorów. Część z nich zakwalifikowała się poprzez eliminacje internetowe, pozostali jednak będą mogli wziąć udział w otwartych elimanacjach na miejscu. Zawodnicy będą rywalizowali grając w dwie gry: StarCraft II z pulą nagród ponad 30 tysiące USD oraz League of Legends z pulą nagród 50 tysięcy USD. W przypadku pierwszej z nich pojedynki będą odbywały się w formule jeden na jednego. Natomiast w turnieju League of Legends gracze biorą udział w pięcioosobowych zespołach. Publiczność będzie mogła na bieżąco śledzić zmagania graczy na wielkich ekranach oraz przy pomocy internetowej telewizji.

Intel Extreme Masters Katowice puchar

Drugim istotnym wydarzeniem Intel Extreme Masters będą finały międzynarodowego turnieju topowego tytułu o stale rosnącej popularności – „World of Tanks„. Odbędą się one w specjalnie przygotowanej strefie ze sceną, gdzie będzie można śledzić zmagania 8 najlepszych zespołów. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe o wartości 15 000 euro.

Przez wszystkie 3 dni będą prowadzone również turnieje otwarte gry w „Counter Strike Global Offensive” oraz „FIFA 2013”. Trzeba jedynie przejść eliminacje online na portalu Electronic Sports League. Finały tych rozgrywek zostaną rozegrane ostatniego dnia imprezy. Dla najlepszych graczy CS’a czeka pula nagród finansowych 7 000 dolarów, natomiast mistrzowie FIFY mogą liczyć na nowoczesne ultrabooki.

Intel Extreme Masters

Godziny otwarcia Intel Extreme Masters Katowice:
Piątek 18 stycznia – 12:00-22:00
Sobota 19 stycznia – 12:00-22:00
Niedziela 20 stycznia – 12:00-22:00
Wstęp wolny

Zostaw komentarz