Pan Informatyk

Konkurs Doodle 4 Google – Mój pomysł na pomaganie innym

3 grudnia 2013. Kategoria: wszystkie. 1 komentarz.

Pod hasłem „Mój pomysł na pomaganie innym” została zorganizowana edycja 2013 konkursu plastycznego Doodle 4 Google. Jak dotąd zostało zarejestrowanych ponad 14 tysięcy prac z całej Polski.

Jak czytamy na stronie organizatora, doodle mają zaskakiwać i bawić użytkowników, którzy wchodzą na stronę główną Google.pl. Któż inny lepiej wykonałby to zadanie, jeśli nie utalentowani i twórczy młodzi artyści? Google zawdzięcza swoje istnienie kreatywności, pasji i wyobraźni, dlatego doceniamy i promujemy te cechy wśród naszych młodych użytkowników.

Wydarzenie w Polsce jest organizowane od 2011 roku, jest to zatem już trzecia edycja konkursu. Aby spośród wszystkich zgłoszeń wyłonić zwycięzców, doodle zostaną ocenione przez pracowników Google jak również zaproszonych jurorów. Oceniane będą następujące elementy prac: wartość artystyczna – na podstawie grupy klas i umiejętności twórczych, kreatywność – na podstawie sposobu prezentacji motywu przewodniego i użycia logo Google oraz czytelność hasła – na ile właściwie zostało oddane hasło konkursu, trafność dodatkowego opisu. W edycji 2013 Doodle 4 Google w skład Jury wchodzą takie sławy, jak Jurek Owsiak, czy znany prezenter telewizyjny – Olivier Janiak. 6 stycznia Jury ogłosi 15 prac, które znajdą się w ścisłej czołówce i będą walczyć o tytuł najlepszego Doodla. Dalszy przebieg konkursu uzależniony jest od głosów Internautów – to oni zadecydują, która praca powinna zwyciężyć. Głosowanie potrwa jedynie cztery dni, uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się na gali, na którą zostanie zaproszona piętnastka finalistów.

Doodle 4 Google

W żadnym konkursie nie może zabraknąć nagród, szczególnie, jeśli organizuje go Google. Nagrodą dla autora zwycięskiej pracy z pewnością może być fakt, iż jego rysunek zastąpi logo Google na stronie głównej wyszukiwarki 12 stycznia 2014 r., przez cały dzień. Ponadto osoba ta otrzyma stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych, natomiast piętnastka finalistów otrzyma sprzęt komputerowy.

Jeden komentarz

Doodle 4 Google 2013 - głosowanie » Pan Informatyk  dnia 6 stycznia 2014

[…] głównej wyszukiwarki 12 stycznia 2014 r., przez cały dzień. O samym konkursie pisaliśmy już nieco wcześniej, obecnie trwa jego drugi etap. Pod TYM adresem można głosować na najlepsze Waszym zdaniem prace. […]

Zostaw komentarz