Pan Informatyk

Zostań WEBskim Nauczycielem już dziś!

2 października 2014. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza wszystkich nauczycieli z województwa śląskiego do udziału w bezpłatnym kursie doskonalenia w ramach projektu „WEBski Nauczyciel – szkolenia z wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji”. Projekt „WEBski Nauczyciel” jest kontynuacją działań podjętych w ramach realizowanego w latach 2011-2012 projektu „Elektroniczne doskonalenie i edukacja informatyczna nauczycieli eDeN”, który cieszył się duża popularnością wśród nauczycieli (przeszkolono ponad 500 osób).

webski nauczyciel - biurko

…ale znowu szkolenia?

Dynamicznie rozwijające się nowoczesne technologie pojawiają się niemal w każdym obszarze współczesnego świata – coraz odważniej wchodzą również w sferę edukacji – tablice interaktywne, tablety, kody QR, wizualizery itd. Dzięki rozsądnie zastosowanym nowoczesnym technologiom możesz uatrakcyjnić swoje lekcje, zwiększyć motywację uczniów do pracy jednocześnie ucząc się stale czegoś nowego.

Mogłoby się wydawać, że obecnie uczący się w szkołach młodzi ludzie o nowoczesnych technologiach wiedzą wszystko. Może więc nauczyciele nie są uczniom w tym obszarze do niczego potrzebni? Nic bardziej mylnego. To złudne wrażenie, wręcz niebezpieczny mit „cyfrowego tubylcy”.

A na pewno dla mnie?

Spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • czy Twój uczeń potrafi chronić swoją tożsamość i prywatność czy raczej się nad tym nie zastanawia? (np. wrzucając zdjęcia na swój profil na facebooku)
  • czy wiesz jak możesz oszczędzić swój czas (zawodowy i prywatny) przez korzystanie z tzw. chmury?
  • czy wiesz jak w prosty sposób możesz uatrakcyjnić swoje lekcje i sprawić, żeby uczniowie zdobywając wiedzę jednocześnie świetnie się przy tym bawili?
  • czy wiesz o istnieniu regionalnych e-usług publicznych (takich jak ORSIP i SEKAP), dzięki którym Ty i Twoi uczniowie oszczędzicie czas i pieniądze?

 

Szczegóły

W trakcie szkolenia uczestnikom zapewnione zostaną materiały szkoleniowe i catering. Projekt otrzymał Honorowy Patronat Śląskiego Kuratora Oświaty. Szczegółowy program szkoleń oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.e-slask.pl w zakładce Kapitał Ludzki oraz w biurze projektu tel.: 32 700 78 34. W imieniu Województwa Śląskiego projekt realizuje Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego (ŚCSI). Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zostaw komentarz