Pan Informatyk

Włącz SU – konferencja

22 kwietnia 2013. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Włącz SU to jedna z ciekawszych propozycji Fundacji Edukacja dla Demokracji. Fundacja realizuje projekt „Budowanie potencjału i promocja samorządności uczniowskiej w Polsce” mający na celu zwiększenie aktywności i podniesienie jakości pracy samorządów uczniowskich poprzez m.in. stworzenie i udostępnienie innowacyjnych narzędzi wspierających nauczycieli w pracy z samorządem. W 36 szkołach w 4 województwach (podlaskim, mazowieckim, lubelskim i świętokrzyskim) zostaną wdrożone modelowe rozwiązania i wypracowane długofalowe plany pracy samorządów uczniowskich.

włącz su

W ramach projektu organizowana jest konferencja dla dyrektorów i wicedyrektorów szkół z województw objętych programem. Konferencja odbędzie się 20 maja 2013 w Warszawie (Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe WILCZA, ul. Wilcza 9) w godz. 11:00-17:00.

W programie m.in.:

  • SU jako uciążliwy wymóg, duże wyzwanie, czy szansa na aktywizację młodzieży?
  • Samorząd uczniowski a umiejętności kluczowe
  • Szkoła Plus – SU jako sposób na włączanie różnych podmiotów w życie szkoły.

Organizatorzy zapewniają zwrot kosztów przejazdu oraz wyżywienie podczas konferencji. Więcej o konferencji na stronie organizatora.

logo_dJako element projektu Fundacja organizuje również szkolenie dla opiekunów SU, które odbędzie się od 17 do 19 maja w Białymstoku. W szkoleniu mogą wziąć udział nauczyciele ze szkół wszystkich poziomów nauczania (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) z województw mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Szkolenie jest najbardziej przydatne dla nauczycieli-opiekunów SU, ale uczestniczyć w nim mogą również nauczyciele niekoniecznie aktualnie prowadzący samorząd. Szkolenie poprowadzi Lucyna Bojarska  pierwsza rzeczniczka praw ucznia w Kuratorium Oświaty w Warszawie. Pedagog, wiele lat pracowała w Szkolnych Ośrodkach Socjoterapii, współpracowała z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Biurem Rzecznika Praw Dziecka, Uniwersytetem Warszawskim.

Aby zgłosić się na szkolenie należy do poniedziałku, 29. kwietnia br. wysłać maila z ankietą zgłoszeniową na adres: samorzady@edudemo.org.pl, zatytułowanego „szkolenie z metody projektu”. W treści wiadomości należy podać swoje imię i nazwisko, nazwę szkoły, miejscowość, w której znajduje się szkoła oraz województwo. Więcej o szkoleniu przeczytasz na stronie organizatora. Liczba miejsc ograniczona.

Na program szkolenia (3 dni) składają się następujące tematy:

  • budowanie relacji z rodzicami uczniów i angażowanie ich w działalność SU
  • szukanie sojuszników naszych działań w środowisku lokalnym
  • budowanie relacji ze środowiskiem lokalnym i komunikowanie naszych działań
  • przykłady działań SU angażujących społeczność lokalną.

(źródło: informacje prasowe uczniowski.edu.pl)

Zostaw komentarz