Pan Informatyk

Uczniowie radzą: CoD2 Modern Warfare 2

2 stycznia 2012. Kategoria: wszystkie. komentarze 2.

Poniżej przedstawiona zostanie obszerna recenzja Call of Duty: Modern Warfare 2, która została w sposób możliwie najbardziej obiektywny napisana przez ucznia klasy VIc – Jana Ch. Uwaga: produkt posiada kategorię wiekową D według oceny japońskiej agencji ratingowej CERO.

CoD Modern Warfare 2 to kontynuacja najpopularniejszego FPS-a roku 2007 czyli CoD 4 MW. Podobnie jak w pierwszej części Modern Warfare akcja dzieje się w czasach rzeczywistych a dokładniej pięć lata po zakończeniu pierwszej części Modern Warfare. Druga część posiada wszystko co poprzedniczka tylko w skrócie – więcej i lepiej! Świetna kampania, dodatkowe misje specjalne i powalający tryb wieloosobowy.

Standardowo na początku odbywamy krótki trening (w Afganistanie?). Najpierw pokazujemy Arabom (zwerbowanym po ukończeniu wojny w pierwszym MW) jak strzelać i przy okazji sami się uczymy (jako użytkownicy oczywiscie). Później jakis wojskowy mówi że mamy isć do Shepharda bo ten chce Nas zobaczyć „w akcji”. Więc ruszamy…wszędzie dookoła mijamy żołnierzy, jeden drugiemu pokazuje zdjęcia (córki?) jakis inny z kolei majstruje przy samochodzie itd. Po chwili zauważamy furtkę, otwiera się, schodzimy na dół do magazynu, aby wybrać sobię broń i wychodzimy na poligon (tak jak w pierwszym MW walczymy z „tekturowymi wrogami”).

SPEC OPS

Najpierw o nowościach: nowym trybem jest „Spec Ops”. Są w nim części (frakcje) w kolejności:

 • Alfa,
 • Brawo,
 • Charlie,
 • Delta,
 • Echo.

Żeby odblokować wszystkie trzeba uzbiera odpowiednią liczbę gwiazdek. Są to wyrwane z kampani tzw. Single (nie wszystkie) misje skrócone. W każdej z wymienionych frakcji jest ok. 5-6 misji. Przed praktycznie każdą misją można wybrac broń, która leży na ziemi, aby być wyposażonym odpowiednio do misji.

Wyzwania są różne, na przykład na mapie na której rozgrywała się misja „Wolverines!” trzeba zdobyć odpowiednią (zależy od wybranego poziomu trudnosci) ilosć punktów. Jest też misja w której należy przejsć bez szwanku cały most, na  końcu którego są dwa helikoptery. Twórcy gry przygotowali ponadto dwie misje na skuterach snieżnych. W jednej z nich trzeba przejechać pomiędzy odpowiednimi chorągiewkami, za każdym razem kiedy przejedziemy dostajemy ok. 5 sec. Jest trening (który naprawde pomaga!) pewnie jak sie domyslacie trzeba go przejść jak najszybciej. Im lepszy czas – tym więcej gwiazdek. Niektórzy twierdzą, że ten tryb (Spec-Ops) został wrzucony do gry w pospiechu i na siłę, bo jest mizerny. Nic bardziej mylnego!

MULTIPLAYER

Multiplayer to tryb stary jak świat (począwszy od COD4), a zarazem z całą toną nowosci. Mowa o nowych KILLSTREKACH, umiejętnościach gracza, broniach itd. Niestety istnieje jeden spory problem – BRAK DEDYKOWANYCH SERWERÓW. Kolejne nowości to 70 leveli, duży arsenał broni – m.in.

Ponadto 16 (dużych i średnich) map, no i oczywiście frakcje – o to one:

 • Op For,
 • Militia,
 • SAS,
 • SEALS,
 • SPECNAZ,
 • TASK FORCE 141,
 • RANGERS,
 • USMC.

To jest właśnie ta grywalność! Wyzwań w Modern Warfare 2 jest baaaaaaaaarrrrrrdzo dużo, po więcej informacji zapraszam na polską stronę internetową fanów CoD-a  www.modernwar.pl.

GRAFIKA, CZYLI PODRASOWANY ENGINE

Grafika stoi również na bardzo wysokim poziomie realistycznie wyglądające bronie, szczególnie dobrze wykonane modele postaci, nowe lepiej zrobione celowniki – np. posiadając wypukłe szkiełko w celowniku na ekranie widać odbite swiatło, które rzeczywiście przeszkadza – to dodaje realizmu. Całość uzupełniona w bardzo starannie zrobione animacje daje niezapomniane wrażenia.

Dziękuję za uwagę, mam nadzieje że recenzja pomogła w zakupie produktu. Polecam i pozdrawiam, Jan Ch.

komentarze 2

Daniel  dnia 3 stycznia 2012

WoW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tomasz Mikołajczyk  dnia 25 stycznia 2012

tak, wartościowa recenzja…

Zostaw komentarz