Pan Informatyk

Światowy Dzień Nauczycieli

5 października 2013. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

dzień nauczycieliO Dniu Edukacji Narodowej, w Polsce słyszał każdy. Mało kto jednak ma świadomość, że 5. października obchodzony jest na całym globie Światowy Dzień Nauczycieli. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO w 1994 roku i co roku zjednuje sobie więcej zwolenników.

Dyrektor UNESCO, Irina Bokowa słusznie zauważyła, że specjalistyczna wiedza i umiejętności nauczycieli stanowią najistotniejszy czynnik wpływający na jakość procesu edukacji. Zachęciła kadrę pedagogiczną do ustawicznego kształcenia przypominając, że edukacja bezpośrednio koreluje ze standardem życia wychowanków szkół.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Nauczycieli skupiły wokół siebie kadrę edukacyjną między innymi z Niemiec, Brazylii, Hiszpanii, Argentyny, czy Nowej Zelandii. Łącznie zarejestrowano ponad 90 niezależnych wydarzeń, liczba ta stale rośnie. Wśród zarejestrowanych obchodów pojawiła się inicjatywa z Polski, której autorami jest grupa Superbelfrzy RP, skupiająca wokół siebie nauczycieli z pasją i pozytywną energią.

Film Superbelfrów z pewnością przełamuje stereotypy dotyczące nauczycieli, jest jednak również żywym dowodem na to, że nowe technologie zagościły na dobre w polskiej edukacji.

W ramach tegorocznych obchodów przewidziano również możliwość wysłania e-kartki z życzeniami do swojego nauczyciela. Szczegóły dotyczące obchodów święta dostępne są na stronie worldteachersday.org.

Zostaw komentarz