Pan Informatyk

Sifteo Cubes – gadżet edukacyjny

16 lutego 2012. Kategoria: wszystkie. komentarze 2.

 Firma Sifteo w połowie roku 2011 rozpoczęła testową sprzedaż nowego produktu, tzw. kostek inteligentnych. Jest to gadżet składający się z zestawu trzech kostek wyposażonych w kolorowy wyświetlacz oraz czujnik ruchu. Każda z kostek potrafi się komunikować bezprzewodowo z komputerem, dodatkowo kostki wchodzą w interakcje ze sobą. W połączeniu z perspektywą instalowania na poszczególnych kostkach ogromnej ilości aplikacji daje to praktycznie nieograniczone możliwości. Na oficjalnej stronie producent umożliwia pobranie wielu aplikacji według klucza kategorii, między innymi: układanki, gry typu arcade, towarzyskie, edukacyjne, logiczne itd. Przy każdej z aplikacji jest podany preferowany przedział wiekowy, czy ilość graczy. Niektóre z możliwości produktu przedstawia poniższe video:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=dF0NOtctaME&feature=player_embedded

Każda z kostek o rozmiarach 4,3 cm/4,3 cm/2 cm waży około 35 gram, wewnętrzny akumulator wystarcza na 4 godziny pracy bez ładowania gadżetu. Sifteo Cubes zostały docenione na prestiżowych targach technologicznych CES w Las Vegas, gdzie zdobyły tytuł najlepszej innowacji 2011 roku. Zestaw trzech kostek jest dostępny obecnie w regularnej sprzedaży w cenie 149$ na stronie producenta.

komentarze 2

Krzysztof  dnia 17 lutego 2012

Ciekawy gadżet, jednak myślę, że na chwilę obecną nieco kosztuje :)

Tomasz Mikołajczyk  dnia 22 marca 2012

Wszystkie innowacje technologiczne kosztują. Niemniej ma bardzo szerokie zastosowanie, rozwija wiele zmysłów naraz – o tym warto pamiętać.

Zostaw komentarz