Pan Informatyk

Kampania społeczna Uwolnij podręcznik

6 września 2013. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Piknik i kampania społeczna Uwolnij Podręcznik8 września w ogrodzie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie Centrum Cyfrowe Projekt: Polska organizuje rodzinny piknik edukacyjny, który otwiera oficjalnie kampanię społeczną Uwolnij podręcznik. Celem kampanii jest rozpowszechnienie idei otwartego, wolnego dostępu do zasobów edukacyjnych.

Do udziału w pikniku zaproszeni są rodzice i opiekunowie z dziećmi, nauczyciele i wszyscy ci, którzy są zainteresowani tematem poprawy polskiego systemu edukacji. Organizatorzy gwarantują odprężającą atmosferę gier i zabaw edukacyjnych, które przybliżą zalety korzystania z podręczników cyfrowych dostępnych na otwartych licencjach. W trakcie spotkania będzie można także porozmawiać z Rafałem Królikowskim, który jako ambasador wspiera Centrum Cyfrowe Projekt: Polska w rozpowszechnianiu idei wolnego, otwartego i darmowego dostępu do zasobów edukacyjnych.

Przed oficjalnym rozpoczęciem pikniku w godz. 10:00-11:00 odbędzie się śniadanie prasowe, na które zaproszeni są dziennikarze. Organizatorzy chcą, żeby dyskusja o cyfrowych podręcznikach stała się bodźcem do szerszej i bardziej pogłębionej dyskusji o wolnych licencjach stosowanych w edukacji. W tym celu eksperci Centrum Cyfrowego Projekt: Polska – dr Alek Tarkowski, Kamil Śliwowski i Justyna  Hofmokl – będą brać udział w rozmowach z dziennikarzami i innymi ekspertami.

W ramach kampanii społecznej Centrum Cyfrowe będzie zbierać głosy poparcia dla uwalniania podręczników, które zostaną przekazane do Minister Edukacji Narodowej. Sama kampania społeczna „Uwolnij podręcznik” będzie obecna w mediach ogólnopolskich między 2 a 30 września 2013 roku, jednak głosy poparcia będą zbieranie do końca roku przez stronę internetową kampanii.

Wydarzenie: Piknik „Uwolnij podręcznik”
Kiedy: 08.09.2013 r., niedziela, godz. 11:00-16:00
Miejsce: Ogród Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 55/56 – Wstęp wolny.

(źródło: uwolnij.podrecznik.org)

Zostaw komentarz