Pan Informatyk

Nowy kontroler ruchów – opaska Myo

14 marca 2013. Kategoria: wszystkie. 1 komentarz.

opaska MyoCzy kiedykolwiek słyszeliście o gadżecie zwanym Myo? Prawdopodobnie nie, natomiast produkty takie, jak PlayStation Move, Kinect lub Wii Pad są z pewnością obecne w niejednym domu. Rynek rozrywki cyfrowej rozwinął się w ciągu ostatnich kilku lat w zawrotnym tempie. Czasy, w których kontroler gry był kojarzony jedynie z joystickiem lub padem należą do słusznie minionych. Istnieje ku temu wiele powodów – ergonomia, dążenie do niższej awaryjności, kompatybilność, czy dążenie do tego, aby gry komputerowe powiązać również z aktywnością fizyczną. Zaniedbaniem byłoby jednak nie wspomnieć o podstawowym motorze rozwoju tego sektora – chęci zysku! O pieniądzach, za które można nabyć Myo nieco później.

http://www.youtube.com/watch?v=oWu9TFJjHaM

Co powoduje, że pomysł firmy Thalmic Labs jest tak nowatorski? Prostota i ergonomia. Na kontroler ruchu w postaci designerskiej opaski na przedramieniu składa się zespół wbudowanych czujników wokół mięśni i ścięgien użytkownika. Odpowiednia informacja w błyskawicznym tempie trafia do komputera przy pomocy zastosowanego standardu Bluetooth 4.0. Zgodnie z informacją producenta – sześć wbudowanych czujników nie wykrywa jedynie ruchu dłoni, czy przedramienia – wykrywają one przede wszystkim impulsy elektryczne, towarzyszące ruchom mięśni i ścięgien. Dzięki temu produkt staje się bardziej dokładny i reaguje nawet na najmniejszy ruch pod skórą. Dodatkowo umożliwiono również kontrolę gestów na podstawie sensorów ruchu – tak, jak w przypadku innych kontrolerów ruchu.

Jedną z istotniejszych zalet tego urządzenia, poza precyzją i krótkim czasem reakcji, jest jego uniwersalność. Proces instalacji jak i samo użytkowanie nie wymaga zaawansowanej wiedzy, a możliwości współpracy poza oczywistym Windowsem z iOS oraz Androidem napawają optymizmem. Może w edukacji również znajdzie się dla niego miejsce? Cena w przedsprzedaży wynosi 149$

Jeden komentarz

Olga  dnia 15 marca 2013

Nie no superowe :D

Zostaw komentarz