Pan Informatyk

Nowoczesne platformy LMS w Katowicach

22 lipca 2013. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Nowoczesne platformy LMS w KatowicachNowoczesne platformy LMS do zarządzania nauczaniem (z ang. LMS – Learning Management System) są wyzwaniem dla prowadzących zajęcia profesorów, nauczycieli (głównie w gimnazjach i liceach) a także dla firm z branży szkoleniowej. Wyzwaniem dlatego, że to właśnie nauczyciel wchodzi na chwilę w rolę ucznia i powinien wejść na chwilę w świat nowych technologi, bo jego uczniowie i studenci tam już są.

Możliwości jakie daje internet m.in. dostęp 24h/dobę do zasobów platform LMS i wszechobecność pozwalają na rozwinięcie i uzupełnieni tradycyjnego nauczania o multimedia, dodatkowe materiały w wersji elektronicznej (blended learning). Dodatkowo większość młodych ludzi posiada smartfony i tablety co pozwala im się uczyć, studiować i dokształcać zawodowo w dowolnym miejscu np. jadąc autobusem do pracy, czy czekając na pociąg na uczelnię (mobile learning).

W Wielkiej Brytanii, niektóre szkoły postawiły na „nauczanie odwrócone”, czyli możliwość przedstawienia materiału na zajęcia wcześniej, by studenci zdążyli się z nim zapoznać. Po rozpoczęciu zajęć dzięki urządzeniom mobilnym można przeprowadzić szybki test ze znajomości przedstawianych zagadnień i od razu po jego zakończeniu otrzymać wynik, dzięki temu można sprawdzić stan wiedzy studentów i wybrać formę prowadzenia zajęć: dyskusja na zadany temat czy standardowy wykład gdy okaże się, że pewne zagadnienia przez studentów nie zostały właściwie zrozumiane.

Platformy LMS przedstawione zagadnienia zbierają w jeden spójny system i pozwalają na łatwe zarządzanie procesem kształcenia uczniów, studentów czy rozwijaniem kompetencji pracowników. Pozwalają zaplanować poszczególne sesje, zajęcia, wyznaczyć cele do osiągnięcia w danym miesiącu, szybko i sprawnie zweryfikować posiadaną wiedzę, a także przeprowadzić indywidualną sesję za pomocą internetu w celu uzupełniania braków, lub przeprowadzenia coachingu.

Na te tematy w najbliższy czwartek (25 lipca) przy kawie, w Katowicach w Klimczoka Business Area będzie rozmawiał z gośćmi spotkania „Nowoczesne platformy LMS” Marcin Orocz, konsultant e-learning firmy Webanywhere, brytyjskiego dostawcy platform LMS. Na spotkaniu zostaną przedstawione najpopularniejsze systemy LMS świata takie jak Moodle czy Totara, a także przykłady wdrożeń tych systemów w brytyjskich firmach, szkołach i instytucjach.

Spotkanie jest bezpłatne, wymagana wcześniejsza rejestracja: http://www.webanywhere.pl/landing/nowoczesne-platformy-lms

(Źródło: webanywhere.pl, photo: wallpaperswala.com)

Zostaw komentarz