Pan Informatyk

Mistrzowie informatyki w Katowicach

16 września 2014. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Już niebawem, bo 22 września, nadarzy się niepowtarzalna okazja dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych aby rozwinąć swoje zainteresowania informatyką i programowaniem. Fundacja Rozwoju Edukacji wraz z Instytutem Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Politechniką Śląską w Gliwicach organizują konferencję pod hasłem SPOTKANIE Z MISTRZAMI INFORMATYKI.

W konferencji wezmą udział specjalni goście – mistrzowie informatyki:

  • PROF. DR HAB. KRZYSZTOF DIKS (UW) – twórca potęgi młodej polskiej informatyki,
  • KAROL FARBIŚ – zwycięzca polskiej Olimpiady Informatycznej, zdobywca złotego medalu na światowej Olimpiadzie Informatycznej.

mistrzowie informatyki

Konferencja rozpoczyna cykl zajęć Olimpijskiej Internetowej Szkoły Programowania oraz Olimpijskich Kółek Informatycznych, które będą organizowane w województwie śląskim. Zarówno konferencja, jak i Olimpijskie Kółka Informatyczne organizowane są w ramach zadania publicznego „Programowanie z Olimpiadą Informatyczną – od zera do mistrzostwa”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Zadanie to ma wykorzystać wielkie osiągnięcia młodej polskiej informatyki, umożliwić rozwój wszystkim uzdolnionym informatycznie uczniom i dać im szansę przyczynienia się do rozwoju Polski.

Konferencja odbędzie się 22 września od 10:00 w auli nr 5 na Wydziale prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Bankowa 11B. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, formularz dostępny na stronie organizatora.

Zostaw komentarz