Pan Informatyk

Lekcja digitalizacji

27 maja 2013. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Obecnie książka nie musi wcale być wydrukowana. Technologie cyfrowe umożliwiają jej odczytanie z ekranu komputera czy tabletu. Dotyczy to również utworów, które powstały na długo przed wynalezieniem komputerów. Można z nich korzystać wygodnie i nowocześnie dzięki digitalizacji, czyli przeniesieniu treści z formy analogowej (np. papierowej) na cyfrową.

Doskonałym przykładem przydatnej digitalizacji jest opisywana już na naszych łamach realizacja projektu Wolne Lektury, dzięki któremu każdy internauta uzyskał bezpłatny dostęp do ponad 2000 lektur w różnorodnych formatach (ebook, txt, audiobook). Tylko jak uczyć o digitalizacji w sposób ciekawy? Jak pomóc uczniom ocalić od zapomnienia ich źródła danych?

Lekcja digitalizacji

Fundacja Nowoczesna Polska i firma AutoID Polska SA (dystrybutor programu ABBYY FineReader) organizuje konkurs dla nauczycieli na przeprowadzenie lekcji digitalizacji według scenariusza przygotowanego przez Fundację. Jest do nie tylko doskonała szansa na poszerzenie wiedzy swoich uczniów, ale i pomysł na przeprowadzenie nietuzinkowej lekcji. W konkursie przewidziano cenne nagrody zarówno dla nauczyciela i uczniów, jak i dla zwycięskiej szkoły.

Termin nadsyłania prac upływa 14 czerwca 2013. Szczegółowe informacje o konkursie, wraz z regulaminem znajdują się na stronie Fundacji oraz na stronie konkursu. Konkurs przeznaczony jest dla nauczycieli w szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

(źródło: edukacjamedialna.edu.pl, finereader.pl)

Zostaw komentarz