Pan Informatyk

Konkurs Innowacyjny Nauczyciel i Innowacyjna Szkoła

1 sierpnia 2013. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Microsoft we współpracy z OEiiZK oraz Głosem Nauczycielskim zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu Innowacyjny Nauczyciel oraz Innowacyjna Szkoła.

W konkursie Innowacyjny Nauczyciel, który ma charakter międzynarodowy, mogą wziąć udział nauczyciele wszystkich typów szkół (wyłączając szkoły wyższe). Wyniki konkursu tradycyjnie ogłaszane są podczas uroczystej Gali Nauczyciel Roku w Zamku Królewskim w Warszawie podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Wtedy też przyznawane są tytuły „Innowacyjna Szkoła” i „Nauczyciel Roku”.

konkurs innowacyjny nauczyciel 2012

Regulamin i terminarz konkursu dostępne są na oficjalnej stronie konkursu Innowacyjny Nauczyciel i Innowacyjna Szkoła http://www.pdp.edu.pl. Tam również można znaleźć informacje na temat nagród. Tradycyjnie dla Innowacyjnych Szkół jest nimi wyposażenie pracowni informatycznych w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie, indywidualne nagrody dla uczestników Innowacyjnego Nauczyciela i możliwość dołączenia w przyszłości do międzynarodowej, elitarnej społeczności szkół, które są uznawane za najbardziej innowacyjne szkoły na świecie.

 

Konkurs Innowacyjny Nauczyciel 2013

Konkurs Innowacyjny Nauczyciel jest konkursem międzynarodowym, kierowanym do nauczycieli wszystkich przedmiotów uczących we wszystkich typach szkół (wyłączając szkoły wyższe). Konkurs jest ważnym elementem programu Partners in Learning. Zwycięzcy edycji krajowych, oprócz cennych nagród, otrzymują zaproszenie do udziału w międzynarodowym Forum Innowacyjnych Nauczycieli. To okazja do zaprezentowania własnych pomysłów i osiągnięć przed międzynarodowym audytorium oraz sprawdzenia, jak uczą inni.

Konkurs Innowacyjna Szkoła 2013

Uczestnictwo w konkursie Innowacyjna Szkoła polega na przedstawieniu zrealizowanego z grupą uczniów, interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego opracowanego przez co najmniej dwóch nauczycieli. Projekt powinien być realizowany w ramach zajęć szkolnych, może obejmować także zajęcia pozalekcyjne oraz formy zdalne nauczania. Szkoła musi także przygotować swoją prezentację. Wszystko to powinno zostać opublikowane w usłudze SkyDrive.

 

Kontakt do organizatora dostępny jest pod adresem:

v-klstac@microsoft.com

Oficjalna strona konkursów:

http://www.pdp.edu.pl

(źródło: pdp.edu.pl, microsoft.com, foto: in.oeiizk.edu.pl)

Zostaw komentarz