Pan Informatyk

Konkurs grantowy IBM – Reading Companion

3 października 2011. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

15 września 2011 r. firma IBM Polska rozpoczęła przyjmowanie aplikacji do V edycji programu Reading Companion. Wybranym projektodawcom IBM udostępni program do nauki języka angielskiego on-line dla dzieci i dorosłych, oparty na nowoczesnej technologii rozpoznawania głosu. W konkursie startować mogą szkoły i organizacje pozarządowe.

Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem programu służą nauce czytania w języku angielskim i są rekomendowane jako uzupełnienie tradycyjnej formy nauczania języka.

Jak to działa? Reading Companion „słucha” głosu ucznia, analizuje go, a następnie przekazuje informację, czy dane słowo zostało poprawnie wymówione. Jeśli nie, program podaje poprawną wymowę i prosi o powtórzenie, aż do osiągnięcia zadowalającego wyniku. Wszystko to odbywa się pod kontrolą nauczyciela, który dobiera odpowiedni materiał i na bieżąco monitoruje postępy ucznia.

Reading Companion jest dostępny on-line, dzięki czemu możemy z niego korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Zawiera bogatą bibliotekę kilkuset multimedialnych książek. Umożliwia także nauczycielom tworzenie własnych materiałów edukacyjnych. Beneficjenci programu otrzymają wsparcie ekspertów oraz zostaną włączeni w międzynarodowy network.

Formularze aplikacyjne, opisujące sposób wykorzystania programu, wypełnione w języku angielskim należy przesyłać elektronicznie na adres: magdalena.cylwik@pl.ibm.com. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 października 2011 r.

Więcej informacji o programie: http://www.readingcompanion.org

(Źródło: Szkolna gablotka)

Zostaw komentarz