Pan Informatyk

Komiksy w edukacji – bezpłatne materiały

7 marca 2016. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

komiksy w edukacjiInformatyki nie należy postrzegać wąsko, hermetycznie jako tylko i wyłącznie przedmiotu samego sobie. Już nieraz ICT skutecznie wspomagało naukę innych przedmiotów, tym razem będzie podobnie. Fundacja Obywatelskiego Rozwoju we współpracy z BZ WBK po raz kolejny zaprasza do uczestnictwa w projekcie, który wykorzystuje z powodzeniem komiksy w edukacji ekonomicznej od kilku lat – Komiksy Ekonomiczne.

Rozwój społeczeństwa obywatelskiego oraz zwiększanie wiedzy ekonomicznej wśród młodych Polaków to jeden z głównych celów Forum Obywatelskiego Rozwoju. Ekonomia i finanse to nie tylko akcje na giełdzie i polityka budżetowa państwa. To także zagadnienia, które dotykają codziennie każdego człowieka.

Dlatego po raz siódmy FOR przygotował antologię komiksową, która w jasny i przystępny sposób przedstawia istotne dla wszystkich zagadnienia gospodarcze. W tym roku główne tematy komiksowe oscylowały wokół świadomości konsumenckiej, efektywnego wydatkowania środków unijnych, kadencyjności władz oraz utrudnieniach, jakie stawia przed Polakami system podatkowy.

Płyty CD ze scenariuszami lekcji i komiksami ekonomicznymi są dostępne bezpłatnie dla zainteresowanych osób. W szczególności zachęcamy nauczycieli historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie oraz podstaw przedsiębiorczości, od szkół podstawowych do ponadgimnazjalnych, do zamawiania antologii, które są zgodne z podstawą programową szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

„Połączenie ekonomii i komiksu okazało się strzałem w dziesiątkę. Konkurs bowiem od lat cieszy się rosnącą popularnością wśród Polaków. Każdy uczestnik może zaprezentować swoje umiejętności przed znakomitymi rysownikami i satyrykami” – mówi Jakub Przeździecki – Koordynator Projektów FOR. Patronatu honorowego projektowi udzieliło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Jeśli jednak czujecie, że komiksy w edukacji powinny być jeszcze szerzej wykorzystywane również na pozostałych przedmiotach – sprawdźcie koniecznie aplikacje Pixtoon (web) i Draw Cartoons (android).

Zostaw komentarz