Pan Informatyk

Koduj z Klasą – każdy programuje

7 września 2014. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji zaprasza do wzięcia udziału w programie Koduj z Klasą. Celem Koduj z Klasą jest szerzenie idei programowania wśród uczniów i nauczycieli z całej Polski. Istotą programu Koduj z Klasą jest pokazanie, że dzięki technologiom informacyjno-komunikacyjnym (TIK) nauka (różnych przedmiotów, nie tylko informatyki) może być jeszcze bardziej fascynująca, a praca na lekcji ciekawsza.

Ponadto program uczy stosowania algorytmów, zasad logiki oraz samodzielnego szukania rozwiązań i udowadnia, że podstaw programowania można skutecznie uczyć na każdym poziomie kształcenia. Koduj z Klasą umożliwia także budowanie i rozwijanie ogólnopolskiej kadry trenerów-edukatorów, wyłonionych spośród pedagogów-pasjonatów.

Koduj z Klasą

Program ukierunkowany jest na pedagogów uczących w szkołach podstawowych w  klasach 1-3 oraz nauczycieli pracujących z młodzieżą w szkołach ponadgimnazjalnych,  a w szczególności w szkołach technicznych i zawodowych oraz wszystkich uczniów ww. szkół.

Biorąc udział w programie zyskać może zarówno sam nauczyciel, jak i jego wychowankowie. Dla nauczycieli przygotowano bezpłatne, dwudniowe intensywne szkolenie z programowania z języku Scratch lub Python, pakiet gotowych sprawdzonych scenariuszy, samouczki, czy merytoryczne wsparcie ekspertów podczas trwania programu. Zapisy do pierwszej edycji programu potrwają do 15 września. Więcej informacji oraz formularz rekrutacyjny na oficjalnej stronie programu.

Zostaw komentarz