Pan Informatyk

Interaktywne historie ze Storybird

15 maja 2013. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

storybirdStorybird to program w postaci aplikacji webowej umożliwiający tworzenie i publikowanie historii w formie opowiadań łączących w sobie tekst oraz obraz. Teoretycznie nic nowego. Na czym polega więc jego fenomen?

Z jednej strony właśnie na aspekcie społecznościowym – w prosty sposób przy jego pomocy nie tylko stworzymy historię, dobierzemy obrazki, ale i łatwo opublikujemy naszą historię, czy wygenerujemy kod HTML do osadzenia swojego dzieła na blogu. Z drugiej strony nasuwa się uderzająca wręcz prostota aplikacji – przy pomocy kilku kliknięć przeciętny użytkownik jest w stanie stworzyć coś ładnego. Obrazy, jakie będzie można wykorzystać podczas tworzenia historii zostały już wstępnie zagregowane w grupy. Innymi słowy – wybierając pierwszy obraz, wybieramy całą tematykę naszego motywu graficznego, z którym będziemy mieli do czynienia. Skoro wynik pracy jest satysfakcjonujący – to i narzędzie spełnia swoją funkcję pomagając w osiągnięciu zamierzonego celu.

Możliwości wykorzystania Storybird są praktycznie nieograniczone tak przez nauczyciela, jak i uczniów. Przykładowe pola eksploatacji narzędzia:

  • nauka języka obcego
  • tworzenie multimedialnych pokazów (np. na Dzień Matki)
  • rozwijanie wyobraźni poprzez dokończenie rozpoczętej historii
  • opisywanie dalszych losów postaci poznanych lektur.

Storybird jest narzędziem raczej kierowanym do młodszego odbiorcy (6-9 lat). Poniżej przykładowa historia stworzona przy pomocy aplikacji:

Zostaw komentarz