Pan Informatyk

II Regionalny Zjazd IT w Edukacji

9 września 2014. Kategoria: wszystkie. 1 komentarz.

Wrzesień w szkolnictwie kojarzy się z energią na nowy rok szkolny, masą papierkowej roboty oraz wdrażaniem zmian. Nowe kierunki polityki oświatowej, rozporządzenia, zalecenia i akcje edukacyjne. Może warto użyć tzw. efektu świeżości i wykorzystać energię rozruchową dla ubogacenia swojego warsztatu pracy? Taką możliwość stwarzają nam regionalne zjazdy organizowane przez redakcję kwartalnika IT w Edukacji.

Terminy najbliższych zjazdów:

  • 19.09.2014 – Warszawa, udział bezpłatny
  • 26.09.2014 – Katowice, udział bezpłatny
  • 03.10.2014 – Kielce.

It w Edukacji - zjazd

Regionalne Zjazdy IT w Edukacji to cykl organizowanych w największych polskich miastach spotkań, które umożliwiają wymianę doświadczeń w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Obok zagadnień z metodologii nauczania informatyki, podczas Zjazdów przedstawiane są także przykłady wykorzystania nowoczesnych narzędzi dydaktycznych i internetu w trakcie nauczania przedmiotów nieinformatycznych.

Pierwszy Regionalny Zjazd odbył się w kwietniu 2013 roku we Wrocławiu. Zorganizowany został we współpracy z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli i dyrektorów szkół. Kolejnych szesnaście Zjazdów odbyło się na terenie całego kraju w okresie od października do czerwca 2014 r. We wszystkich dotychczasowych konferencjach wzięło udział ponad 2000 uczestników! Szczegóły oraz harmonogram dostępny na stronie organizatora.

Jeden komentarz

Nie samą Wikipedią żyje uczeń - Pan Informatyk  dnia 28 lutego 2015

[…] Gruby, ponad 700stronicowy tom przywołał wspomnienie jednego z moich czytelników, który podczas zjazdu IT w edukacji zadał mi intrygujące pytanie – czy nie za dużo komputerów i technologii w naszych […]

Zostaw komentarz