Pan Informatyk

Godzina kodowania 2018

5 grudnia 2018. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Od 3 do 9 grudnia 2018 w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, trwa międzynarodowe święto kodowania, pod hasłem Godzina Kodowania. The Hour of Code jest prawdopodobnie największą i najbardziej rozpoznawalną inicjatywą propagującą możliwość nauki informatyki.

Hour of code - godzina kodowania

W Polsce z roku na rok w akcję Godziny Kodowania włącza się coraz więcej nauczycieli z podopiecznymi, jak również całe społeczności szkolne. Coraz częściej, akcja wykracza poza ramy edukacji formalnej, kodują dorośli i dzieci. Mottem akcji jest stwierdzenie, że Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania).

Tylko w 2015 roku z Polski prawie 300 tysięcy uczestników wzięło udział w akcji, rok później było to prawie dwa razy tyle, bo około 580 tysięcy osób. W inicjatywie można uczestniczyć przez cały rok, platforma code.org działa 24/7, jest dostępna z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu. Z materiałów przygotowanych na okoliczność Godziny Kodowania przez partnerów, takich, jak Google, Apple, Microsoft, czy Ozobot można korzystać na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie, online oraz po części offline.

YouTube player

Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy w zakresie programowania.

Zostaw komentarz