Pan Informatyk

Finał III edycji programu Akademia Czystych Rąk Carex

19 kwietnia 2013. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Dobiegła końca III edycja programu edukacyjnego Akademia Czystych Rąk Carex. Dzięki niej, już po raz kolejny, uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w całej Polsce mogli pogłębić swoją wiedzę dotyczącą prawidłowej higieny rąk oraz tego, jak ważna w naszym życiu jest profilaktyka zdrowia. Znane są ponadto już wyniki konkursu plastyczno-multimedialnego pod nazwą „Gdzie były i co robiły Twoje ręce”.

akademia czystych rąk carex akademia czystych rąk carex
akademia czystych rąk carex sp9 Tarnowskie Góry kl 4b
(przykładowe prace nadesłane na konkurs)

III edycja Akademii Czystych Rąk Carex rozpoczęła się w październiku 2012 – tuż przed Światowym Dniem Mycia Rąk. W listopadzie i my informowaliśmy o projekcie na blogu. Założeniem programu było dotarcie do jak największej liczby placówek w całej Polsce. Pierwszych 300 szkół, które zgłosiło się do programu, otrzymało zestaw drukowanych materiałów edukacyjnych oraz produktów marki Carex o wartości 600 zł.

akademia czystych rąk carex

(Laureaci 2 edycji – ACRC Szkoła Podstawowa nr 2 w Wiśle – Czarnem)

 

Przez cały czas trwania projektu, ze strony www.carex.pl, można było pobrać komplet materiałów edukacyjnych w wersji elektronicznej. Wszystkie szkoły podstawowe z całej Polski zostały również zaproszone do udziału w konkursie „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”. Uczniowie mogli dowolną techniką plastyczną lub multimedialną przygotować prace, stanowiące odpowiedź na zadane pytanie. Była to doskonała okazja do podsumowania zdobytej wiedzy, a także szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Jednym z głównych założeń działań podjętych przez nas w ramach Akademii Czystych Rąk Carex było to, że najważniejsza jest profilaktyka. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, wystarczy czasem zacząć od rzeczy podstawowych – mycie rąk jest jedną z nich. Najważniejsze w przypadku najmłodszych jest wyrobienie odpowiednich nawyków, a przekazanie wiedzy poprzez zabawę może być skuteczną metodą. Świadomość, że udało nam się dotrzeć do tak ogromnej ilości placówek, zdobyć zaufanie nauczycieli i za ich pośrednictwem przekazać wiedzę dzieciom, jest dla nas bezcenna – mówi Anna Rogalska, Dyrektor Marketingu PZ Cussons Polska S.A. Trzecia edycja programu Akademia Czystych Rąk Carex wzbudziła kilkakrotnie większe zainteresowanie niż poprzednia. Dotyczy to zarówno liczby zgłoszonych szkół, jak i nadesłanych prac konkursowych. Czujemy dzięki temu dodatkową motywację do dalszego rozwoju – dodaje.

Finał programu to czas na ogłoszenie wyników konkursu „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”. Organizatorzy otrzymali w sumie ponad 1600 prac z ponad 500 szkół. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem, co nie ułatwiało jury werdyktu. Wśród nadesłanych na konkurs projektów znalazły się plakaty, albumy, filmy, a nawet teledyski:

  • I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Oławie.
  • II miejsce: Zespół Szkół Specjalnych im. Kopczyńskiego przy Wojewódzkim Centrum Pediatrii „Kubalonka” w Istebnej.
  • III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 279 w Warszawie.

Gratulujemy zwycięzcom!

(informacje prasowe: PZ Cussons Polska S.A., fb.com/CarexPolska)

Zostaw komentarz