Pan Informatyk

Elektroniczna kostka do gry – DICE+

10 czerwca 2012. Kategoria: wszystkie. komentarze 2.

 Polski gadżet wyprodukowany przez naszych rodaków ma szanse stać się gadżetem, który zrewolucjonizuje rynek gier planszowych jak i komputerowych. Pomysł twórców DICE+ polega na próbie połączenia świata gier wirtualnych z rzeczywistym. Kostka oprócz nowatorskiego wyglądu jest wyposażona w wyświetlacz LED. Elektroniczna kostka komunikuje się bezprzewodowo (bluetooth) ze smartfonami, tabletami oraz komputerami. Gadżet ma jeszcze jedną poważną zaletę – rzucając taką kostką nie da się oszukiwać :)

Jeden cykl ładowania (mini-USB) wystarcza na nieprzerwaną 20godzinną rozgrywkę. Obecnie trwają prace nad tworzeniem aplikacji oraz gier bezpośrednio wspierających technologię DICE+ aby po rzucie kostką pionki same przesuwały się zgodnie z wynikiem. Dopiero po takich krokach urządzenie zasłuży na miano kontrolera gry. Do podbicia pozostał jeszcze rynek konsolowy…

komentarze 2

Monika  dnia 11 czerwca 2012

Witam,
Uzupełniając informacje dotyczące DICE+:
bezprzewodowe połączenie między kostką a urządzeniem za pomocą Bluetooth powoduje, iż pionki same poruszają się po planszy zgodnie z wynikiem.

http://vimeo.com/42109500

Jeśli będzie miał pan jakiekolwiek pytania zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam
Monika Leksowska
DICE+

Tomasz Mikołajczyk  dnia 11 czerwca 2012

zdaje się tylko niektóre gry na chwilę obecną są dostosowane do korzystania bezpośrednio z Dice+? Zatem nie jest to na tyle kompatybilny kontroler, co mysz bądź pad. W rękach twórców gier leży teraz dostosowanie swoich produktów do obsługi kostki?

Zostaw komentarz