Pan Informatyk

Cyfrowa Wyprawka – warsztaty styczniowe

4 stycznia 2014. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

cyfrowa wyprawkaFundacja Panoptykon w ramach projektu Cyfrowa Wyprawka zaprasza na warsztaty, przygotowujące do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą na temat nowych technologii, które odbędą się 17 stycznia w Warszawie.

Jak czytamy na stronie organizatora, na warsztacie przedstawione zostaną materiały edukacyjne, które umożliwią zaprojektowanie i przeprowadzenie interesujących zajęć. Uczestnicy uzyskają informacje o tym, jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na tematy związane z bezpieczeństwem w sieci, jak pomóc im unikać zagrożeń oraz zadbać o to, by ich działania w Internecie nie krzywdziły innych. Dodatkowo uczestnicy posiądą wiedzę jak ciekawie i bez stresu przeprowadzić zajęcia dotyczące tematu, z którym dzieci i młodzież obcują na co dzień.

Warsztaty adresowane sa przede wszystkim do nauczycieli informatyki, etyki, WOS-u, a także do wychowawców i innych osób zawodowo zajmujących się kształceniem dzieci i młodzieży. Udział mogą w nim brać osoby pełnoletnie. Co ważne, udział w warsztacie jest całkowicie bezpłatny. Ponadto uczestnicy spoza Warszawy otrzymają zwrot kosztów podróży (po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem, Fundacją Panoptykon). Na miejscu organizator zapewnia poczęstunek, kawę, herbatę i obiad. Zapisy będą możliwe do 7 stycznia.

Zostaw komentarz