Pan Informatyk

Cybernauci na start! – inauguracja projektu

31 maja 2016. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej lub portali społecznościowych? Co można zgodnie z prawem udostępniać w internecie? Jak ustrzec się przed uzależnieniem od internetu i jak pomóc swoim najbliższym? Czym jest szum informacyjny i bańka informacyjna? Na te i inne pytania 2 czerwca odpowie Fundacja Nowoczesna Polska podczas inauguracji swojego projektu Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci.

„Cybernauci na start!” to wydarzenie inaugurujące projekt, który skierowany jest do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów. Jego celem jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.

cybernauci

Projekt zostanie zainaugurowany 2 czerwca 2016 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego o godz. 10.00. W pierwszej części wydarzenia odbędą się warsztaty, w trakcie których młodzież – uczniowie i uczennice szkół ponadgimnazjalnych – razem z nauczycielami i rodzicami pod okiem doświadczonych trenerów i trenerek będą rozwiązywać problemy związane z bezpieczeństwem w Internecie. – Poprzez udział w warsztatach ich uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej, jak definiowana jest prywatność w serwisach społecznościowych oraz czego mogą dowiedzieć się o nas inni dzięki informacjom, które sami udostępniamy w internecie – wyjaśnia Jarosław Lipszyc, prezes fundacji Nowoczesna Polska.

Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane w trakcie części oficjalnej, która rozpocznie się o godz. 14.00. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną założenia projektu oraz wyniki diagnozy wiedzy, umiejętności i postaw w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) grup docelowych projektu, przeprowadzonej przez zespół badaczy Collegium Civitas, partnera projektu.

Zostaw komentarz