Pan Informatyk

Artysta nie musi pracować w samotności – doodletoo

4 stycznia 2013. Kategoria: wszystkie. Brak komentarzy.

Poznałeś już doodletoo? W pewnym stopniu – na pewno, chociaż jeszcze o tym nie wiesz. Ile razy w zeszycie, lub na boku kartki szkicowałeś coś, gryzmoliłeś? A to z nudów, a to, żeby coś zapamiętać, albo tak – po prostu, bo lubisz. Okazuje się, że z naturalnej potrzeby bazgrolenia wyrastają współcześni artyści. Ba – i to jacy!

artysta uliczny
(photo: moriza via photopin cc)

Stereotypowo jednak utarło się, że artysta pracuje w ciszy, spokoju i skupieniu. W przypadku grafiki komputerowej niejednokrotnie te elementy również są często wymieniane jako sprzyjające owocnej pracy. Co, jeśli by zmienić nawyki i pozwolić artystom współpracować tak, aby tworzyli jedno, wspólne dzieło. Co, jeśli artyści są od siebie oddaleni o setki kilometrów? Albo artystami są uczniowie w klasie, łącznie z chorym dziś Markiem oraz Kasią?

Naprzeciw tej potrzebie wychodzi aplikacja webowa doodletoo. Strona internetowa umożliwia gryzmolenie wielu uczestnikom jednocześnie.

doodletoo logo

Istnieje możliwość wyboru grubości, czy koloru pióra. Twórcy zadbali również o podział na pokoje, aby łatwiej było odnaleźć się uczestnikom aplikacji. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że praktycznie każdy może w dowolnym momencie dołączyć się do tworzenia Twojego dzieła, pomóc Ci je ukończyć. Popularnym zjawiskiem jest też tzw. wojna na bazgroły. Jeden z uczestników pokoju rzuca hasło, po czym wszyscy próbują narysować zadany element jak najdokładniej, w ujęciu humorystycznym lub na wcześniej ustalonych zasadach. Po określonym czasie następuje głosowanie przez wskazanie kursorem swojego pióra, którą pracę się wybrało. A co najważniejsze – to wszystko za darmo!

Zostaw komentarz