Pan Informatyk

Nowe pracownie dla szkół

Niejednokrotnie szkoły borykają się z problemem starego, zamortyzowanego i niesprawnego sprzętu komputerowego. I tak o ile fizycznie w jednej pracowni jest powiedzmy 15 komputerów, o tyle faktycznie 10 z nich działa, 2 działają czasami a 3 są całkowicie niesprawne. Zazwyczaj koszty gruntownej konserwacji i naprawy niesprawnych komputerów przewyższają kilkukrotnie ich wartość. Wtedy warto przyjrzeć się możliwości, jakie stwarza zaopatrywanie placówek edukacyjnych w sprzęt poleasingowy. Przykładowe ceny takiego sprzętu:

Sprzęt poleasingowy jest oferowany przez wielu pośredników. Są to urządzenia, które funkcjonowały często w wielkich korporacjach, jednakże ze względu na wysokie wymagania technologiczne oraz postęp w dziedzinie IT firmy te wymagają najnowszych rozwiązań. Wtedy pozbywają się sprawnego jeszcze sprzętu oddając go pośrednikowi. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników pomagających dokonać właściwego wyboru: markę sprzętu, dołączane oprogramowanie (legalny system operacyjny, pakiet biurowy), oferowany okres gwarancyjny, czy wreszcie doświadczenie firmy na rynku IT. Przykładowe firmy zajmujące się taka działalnością to Grenke Leasing oraz EVK.

Druga z wymienionych firm realizuje przy współpracy Związku Powiatów Polskich program kierowany do szkół i placówek edukacyjnych. Poza zerową stawką VAT oferowane są również rozwiązania programowe ułatwiające centralne zarządzanie pracownią (Windows InternetPack, Windows SteadyState) czy preinstalowany pakiet OpenOffice. Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie programu po zgłoszeniu placówki i przyznaniu danych do logowania.

Exit mobile version